Laminátová podlaha - PROSBA O POMOC

Vše o laminátových plovoucích podlahách.
janarolfesova

Laminátová podlaha - PROSBA O POMOC

Příspěvek od janarolfesova » ned 21. říj 2018 21:29:12

Dobrý den,
prosím moc všechny o pomoc.
Firma nám stavěla dům na klíč. Nyní nám byl dům předán. V horním patře máme položenou plovoucí podlahu a v dolním patře je plovoucí podlaha v kuchyni a v obývacím pokoji. Ještě v domě ani nebydlíme a všude kde je laminátová podlaha začala podlaha praskat. Skoro při každém druhém kroku to jakoby lupne a praskne. Podlahy byly položeny na prý vyschnutý beton (pak se dalo podlahové topení) a zase 5cm vrstva betonu. Pod plovoucí podlahu byl položený Mirelon. (ten nejslabší 1 nebo 1,5). Ptali jsme se zda se nemá dávat ještě nějaká nivelační stěrkua na zarovnání povrchu, ale bylo nám řečeno, že beton brousili a není to potřeba.
Byl tento postup správný? Není to praskání podlahy způsobeno tím, že tam není ta stěrka a podlaha nebyla tedy vyrovnaná?
Myslím, že to není normální, aby nová podlaha takto praskala a chtěli bych to u firmy co dům stavěla reklamovat.
Jaký je nejlepší postup v tomto případě?
Nechat firmu znovu podlahy vyndat, zarovnat podlahy a poté znovu podlahy položit ?
Děkuji všem za každou radu.
S pozdravem
Jana R.

ondracekfilip1
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07. led 2019 11:41:50

Re: Laminátová podlaha - PROSBA O POMOC

Příspěvek od ondracekfilip1 » úte 19. úno 2019 17:21:01

Dobrý den, ideální by bylo zkonzultovat vzniklou situaci přímo s odborníkem na místě, aby zhodnotil podklad a pokládku obecně. Praskání podlahy nemusí vždy být způsobeno špatně nachystaným podkladem, může zde působit více vlivů (vlhkost, teplota, kvalita materiálu...).

JirkaDřevěný
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 04. úno 2016 10:33:58

Re: Laminátová podlaha - PROSBA O POMOC

Příspěvek od JirkaDřevěný » úte 19. úno 2019 17:50:40

Dobrý den, zajímalo by mě jak jste dopadli? U laminátu se tvrdí že zvádne o něco větší nerovnosti v podkladu oproti vinylu. Z vlastní zkušenosti vím že bývá velký rozdíl kvality mezi nějakým bezejmeným laminátem z hobby marketu za pár korun a lepší laminátové podlaze, třeba od firmy Egger, která je daleko kvalitnější, čekal bych že ta praskat nebude. :geek:

Odpovědět