Bezúdržbovost dřevoplastu???

Vše o terasách, terasových prknech, terasových deskách...
Dagmar

Bezúdržbovost dřevoplastu???

Příspěvek od Dagmar » pon 23. kvě 2016 14:32:40

No dobrý den všem, co mají dřevoplast!
Musím tedy říct, že je to prezentováno jako bezúdržbový materiál, ale vůbec to není pravda! minimálně 1x měsíčně, spíše 2x, to musí manžel vystříkat zahradní hadicí, aby se z toho dostaly nečistoty. Máme terasu 3 měsíce a bojíme se na tom i grilovat, aby se to nezašpinilo. Za terasu jsme dali obrovské peníze s vidinou toho, že si na ní budeme spokojeně sedět a nebudeme se o nic starat, ale stejně se to musí udržovat, z čehož jsem značně zklamána. :(
Máte někdo stejný problém a nebo je nějaký výrobce, který skutečně vyrábí bezúdržbový materiál na terasu?

Hynek

Re: Bezúdržbovost dřevoplastu???

Příspěvek od Hynek » úte 26. črc 2016 14:57:46

Dobrý den,
myslím si, že bezúdržbovým materiálem terasová prkna rozhodně jsou. Když vezmeme v úvahu, že dřevěnou terasu musíme každou sezónu olejovat,(kvůli ochraně proti UV zářením, povětrnostním podmínkám, barevnosti dřeva, škůdci atd.) tak s dřevoplastem takové problémy nejsou. Opravdu stačí občas spláchnout ,,vapkou". Co se týče špíny, tak ta by se objevila i na jiných materiálech. Pokud na terase nechceme žádnou špínu tak po ni doporučuji nechodit :)

Karlos

Re: Bezúdržbovost dřevoplastu???

Příspěvek od Karlos » stř 04. led 2017 14:46:36

Dagmar píše:No dobrý den všem, co mají dřevoplast!
Musím tedy říct, že je to prezentováno jako bezúdržbový materiál, ale vůbec to není pravda! minimálně 1x měsíčně, spíše 2x, to musí manžel vystříkat zahradní hadicí, aby se z toho dostaly nečistoty. Máme terasu 3 měsíce a bojíme se na tom i grilovat, aby se to nezašpinilo. Za terasu jsme dali obrovské peníze s vidinou toho, že si na ní budeme spokojeně sedět a nebudeme se o nic starat, ale stejně se to musí udržovat, z čehož jsem značně zklamána. :(
Máte někdo stejný problém a nebo je nějaký výrobce, který skutečně vyrábí bezúdržbový materiál na terasu?
ach jo co čekáte? že špína bude sama stékat dolu? za mě je dřevoplastová terasa super! žádný olejování ani impregnace, jen to spláchnu hadicí a je hotovo. u dřevěné terasy kterou jsem měl (modřín) jsem se pořád vztekal kvůli tomu, že mi to měnilo barvy a bál jsem se, že se mi jednoho dne rozpadne pod nohama.

Gíno

Re: Bezúdržbovost dřevoplastu???

Příspěvek od Gíno » stř 10. kvě 2017 9:34:46

Za mě pecka :D mám terasu od Rehau a paráda. Před 2 týdnama jak bylo pěkně jsme se rozhodli ji "pokřtít" grilovačkou a bráchovi se pod značným vlivem alkoholu podařilo převrátit gril. Všechno se to krásně rozsypalo po terase. Doběhl jsem pro smeták, smetl to na zem, pak vzal hadicí a bylo. Bál jsem se jak to bude vypadat, ale nikde nic. No ještěže už na něm nebylo maso, to by byla škoda :lol: :lol: :lol:

Odpovědět