Hloubkové čištění

Vše o dřevěných podlahách, parketách, vlysech.
Petr

Hloubkové čištění

Příspěvek od Petr » úte 05. dub 2016 8:41:52

Zdravím,

chci se zeptat. mám v obýváku třetím rokem položenou dřevěnou podlahu dub masiv s ošetřením tvrdého oleje od OSMA a zdá se nám, že už je celkem zašlá. To víte, děti pořád lítají a dělají nepořádek, tak podlaha dostává zabrat. Doslechl jsem se, že lze udělat snad nějaké hloubkové čištění bez broušení. Jak to probíhá? a kolik to zhruba stojí? máme tam 60m2.

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Hloubkové čištění

Příspěvek od LFCFloor » pon 11. dub 2016 9:25:08

Ahoj Petře,

ano, máš pravdu, hloubkové čištění skutečně existuje. Jedná se o proces, kdy se na podlahu nanese roztok, dobré zkušenosti mám s přípravkem "Základní čistící přípravek R" od Dr. Schutze, který dokáže mastnoty a nečistoty pořádně vytáhnout z podlahy. Poté je nutné použít kotoučovou brusku s padem, do kterého všechny nečistoty nasáknou. Dalším krokem je opláchnutí podlahy obyčejnou vodou (vše je potřeba dělat s citem, nechceme mít vyplavený dům) a její následné uschnutí. Jakmile je podlaha suchá, nanese se nová vrstva tvrdého voskového oleje. Cena za takový komplet je velice individuální, počítejte zhruba 150 - 200,-Kč/m2. Výsledek za ty peníze rozhodně stojí. ;) 8-)

Petr

Re: Hloubkové čištění

Příspěvek od Petr » pát 15. dub 2016 9:59:04

Moc díky za radu. Ještě otázka...jak dlouho to trvá zhruba?

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Hloubkové čištění

Příspěvek od LFCFloor » úte 03. kvě 2016 16:01:15

Samotný proces vyčištění a nanesení nové ochranné vrstvy se dá zvládnout během 1 dne. Počítej ale s tím, že na to ještě alespoň 1 den nebudeš moct stoupnout, než olej zaschne a vyzraje do pochůznosti.

Odpovědět