Propustnost tepla

Vše o laminátových plovoucích podlahách.
Petra28

Propustnost tepla

Příspěvek od Petra28 » pon 29. pro 2014 8:08:29

Dobrý den
mám problém a potřebuji radu...všude mám podlahový topení a na něm plovoučku laminátovou, ale jak se zdá, tak propouští strašně málo tepla a přitom mi každej říkal, že laminát bude v pohodě... v koupelně mám dlažbu a tam je podlaha několikanásobně teplejší... uvažuji teda, že laminát změním na plovoucí vinyl, ale nejsem si jistá, zda si něčím pomůžu :cry: má vinyl lepší propustnost tepla? Díky Peťa :)

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Propustnost tepla

Příspěvek od LFCFloor » pon 29. pro 2014 10:12:30

Petro,
vinyl je určitě podstatně vhodnější pro podlahové vytápění (NE na HDF desce), než-li Váš laminát. Sám o sobě hovoří za vše odpor tepla daných materiálů:
- laminát = 0,07 m2 K/W
- vinyl = 0,03 m2 K/W
- dlažba = 0,01 m2 K/W

Tomasremek

Re: Propustnost tepla

Příspěvek od Tomasremek » úte 20. pro 2016 21:46:58

A muzu dat laminat na elektricky podlahovy topeni?
Na vinyl mi to nedoporucili, proc?

Michna

Re: Propustnost tepla

Příspěvek od Michna » pát 10. úno 2017 15:42:35

Dobrý den, laminátová podlaha se na elektrické podlahové topení doporučuje, ale jsou i jiné varianty.
Vinylová podlaha je elastická a bude na ,,podlahovce" pracovat mnohem více než právě laminát. Lepený vinyl můžeme vyloučit rovnou. Lepí se přímo na nivelační stěrku, a tím jak se teplem roztahuje a poté vrací zpět, může vzniknout malá spára. Tahle spára je nežádoucí.

Na zmiňované podlahové topení se může položit vinyl se zámky, který má ze spodu nosnou HDF desku (cca 9mm tl). Ta další varianta je vinyl (celovinyl) se zámky, který má tl. cca 5mm a pokládá se na syntetickou podložku (cca 1,5mm tl.)
U těchto dvou variant je podmínkou,že vždy musí být nad odporovým drátem minimální vrstva 40-50mm anhydritu nebo betonu.

Co se týče podkladu, vždy by ho měl zhodnotit zkušený podlahář, jestli na něj lze položit daný materiál.

Odpovědět