Mokrý vinyl

Vše o PVC a vinylových podlahách.
Karel1989

Mokrý vinyl

Příspěvek od Karel1989 » pon 22. pro 2014 8:31:49

Dobrý den, zalíbil se mi vinyl na nějaké té desce (HDF?), nicméně podlahář mě od něj trochu odrazuje, protože prý může být náchylný na vlhko? Myslel jsem si, že vinylu vlhko nevadí, jsem z toho trochu zmatený, díky

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Mokrý vinyl

Příspěvek od LFCFloor » pon 22. pro 2014 10:15:23

Dobrý den,
vinylu jako takovému vlhkost samozřejmě nevadí, nicméně to pouze v případě masivního vinylu. Pokud je vinyl na nosné HDF desce, tak už je situace zase jiná, a to proto, že ona HDF deska je vyrobena z dřevovláken, což je přírodní materiál, který na vlhko reaguje například bobtnáním. Toto provedení není vhodné do všech prostor, proto si nechte raději poradit Vaším podlahářem. ;)

TomášL79

Re: Mokrý vinyl

Příspěvek od TomášL79 » pon 21. lis 2016 11:11:54

Rozumím tomu správně, že když se mi na vinyl na HDF (nebo co to je na desku) vyleje voda, tak ten materiál nabobtná?

Karlino

Re: Mokrý vinyl

Příspěvek od Karlino » úte 20. pro 2016 21:48:29

No jasne, je to vlastne deska z rozemletyho slisovanyho dreva. A drevo do sebe vlhkost nasakne.

JirkaDřevěný
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 04. úno 2016 10:33:58

Re: Mokrý vinyl

Příspěvek od JirkaDřevěný » pon 06. bře 2017 13:52:24

Když se Vám rozleje voda na vinyl s HDF deskou tak se nic neděje. Nesmí tam ta voda dlouho zůstat. Pokud se tahle věc stane a hned setřete do sucha, nestane se s materiálem nic. Problém může nastat i dlohodobým špatným vytíráním podlahy. Když u vytírání budeme nechávat moc mokrý hadr, bude se pře spáry dostávat vlhkost. Časem může materiál bobtnat a trhat se od HDF desky.

Odpovědět