Schody bez lišt

Vše o PVC a vinylových podlahách.
Katka

Schody bez lišt

Příspěvek od Katka » čtv 04. čer 2015 9:23:25

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat jak udělat schody z vinylu, co nemají takovou tu lištu škaredou na každé hraně. Kamarád je podlahář a tvrdí mi, že to nejde bez toho, přitom já jsem je už někde viděla a strašně se mi to líbilo... jen si vzpomenout kde :( nevíte prosím někdo o nějakých možnostech? :)

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Schody bez lišt

Příspěvek od LFCFloor » čtv 04. čer 2015 14:24:06

Vážená Katko,
schody dnes lze samozřejmě udělat i metodou, kterou popisujete, tzn. vinylové schody mají zaoblenou hranu přímo vinylem a není tam žádná další schodová hrana (většinou hliníkový profil). Nicméně toto je metoda, která se dělá na zakázku, technologicky není možno ji zhotovit podlahářem přímo na místě. Funguje to tak, že se vinyl laserem na setiny milimetru nařízne tak, aby se mohl ohnout bez zlomení a poškození materiálu a posléze se nalepí/nalisuje vinyl na MDF jádro (dřevovláknitá deska) a vznikne takový polotovar, který se pak na místě dopasuje, aby seděl přesně. Na výběr máte z několika variant, schod může být s nosem i bez, můžete třeba mít pouze nášlapy a ke všemu i lištování také z vinylu. Možností je nepřeberně mnoho. :)

Katka

Re: Schody bez lišt

Příspěvek od Katka » čtv 04. čer 2015 15:26:50

Moooooc děkuju, já věděla že to je možný :D a myslíte, že by bylo i možný tam nějak nalepit led pásek? já bych chtěla ty schody s tím čumákem a byly by podsvíceny jestli mi rozumíte :D

LFCFloor
Příspěvky: 46
Registrován: pát 21. lis 2014 8:02:05

Re: Schody bez lišt

Příspěvek od LFCFloor » čtv 04. čer 2015 15:32:23

Samozřejmě není žádným problémem vyfrézovat drážku pro LED pásek. ;)

Odpovědět