Dřevo nebo plast?

Vše o terasách, terasových prknech, terasových deskách...
JayZ

Dřevo nebo plast?

Příspěvek od JayZ » pát 26. úno 2016 9:33:24

Chcu se zeptat co je lepší dřevo nebo dřevoplast?
Dívám se už delší dobu na oba materiály a pořád mi nikdo nedokázal říct, co si mám dom dat. Jeden říká dřevo druhej zase ten plast a já už vážně nevím. Peníze nehrajou roli, jen chcu něco co vydrží a nebudu to muset za 5 let vyhodit. :!: :!: :!:

JirkaDřevěný
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 04. úno 2016 10:33:58

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od JirkaDřevěný » pát 26. úno 2016 12:29:58

Dobrý den,
co se týče výběru terasy, doporučuji dřevoplast. Dřevo je sice pěkná záležitost, ale zároveň se o něj musí člověk pořád starat. Bude nás to stát čas i peníze. Každý rok alespoň 1-2x olejovat, aby si dřevo udrželo barevnost a obnovila se jeho odolnost vůči povětrnostním podmínkám. U dřevoplastu je sice vyšší pořizovací cena, ale ostatní náklady se budou rovnat nule. Barevnost si udrži, a nějaké čištění provedeme pouze tlakem vody (vapkou).

JayZ

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od JayZ » pon 29. úno 2016 13:02:54

A jak je to se škůdci? vydrží to? je proti tomu nějaký nátěr nebo stačí jenom to olejování?

JirkaDřevěný
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 04. úno 2016 10:33:58

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od JirkaDřevěný » stř 02. bře 2016 11:20:41

Terasové oleje slouží nejen kvůli barevnosti prken, ale také dokáží do jisté míry chránit proti škůdcům a povětrnostním vlivům.

Preky

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od Preky » pát 03. bře 2017 11:55:38

Zdravím, prosím poradíte někdo, jak poznám kvalitní dřevoplast a jak se odhadem pohybuje cena?
Láká mě ta bezúdržbovost a když jsem to někde viděl, vypadalo to suprově.
díky Preky

Hrudek

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od Hrudek » čtv 09. bře 2017 14:38:28

Ahoj, kvalita dřevoplastu se odvíjí od poměru surovin dřevo/plast... "ideální" je cca 50/50 jako má třeba Rehau. Je tam super odolnost a stálost. jak to má v sobě moc plastů tak je to měkký a děsně se to škrábe a ničí. A i ty barvy a provedení jsou super. My teda zvolili klasickou jemnou drážku a hnědošedou barvu.
Cena nás vyšla cca 4000Kč za metr čtvereční včetně hranolů a všech šroubů atd. Je fakt, že jsme si ještě připlatili za podlaháře co nám to pokládal. Ale zase to máme špičkově odvedený a kdyby náhodou tak od něj i záruku 10let.

Filip

OndraH

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od OndraH » pát 24. lis 2017 10:10:42

Ahoj, jak je to s podkladem pod terasy? Jaký podklad by měl být a jaký je akceptovatelný. Díky za odpovědi.

JirkaDřevěný
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 04. úno 2016 10:33:58

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od JirkaDřevěný » úte 12. pro 2017 14:21:52

Dobrý den,

podklad musí být vždy pevný a stabilní.

Spodní konstrukci terasy lze položit do udusané půdy, která je proložena hrubým a následně jemným štěrkem. Samozřejmě nemůžeme položit spodní konstrukci přímo do štěrkového lože. Je nutné mít po 40 cm od sebe položené stabilní rovné základny, které se usadí do štěrku. Můžou se použít betonové desky, dlaždice o větším rozměru nebo něco tomu podobného. Štěrk slouží k odtoku vody. Tento postup platí u všech druhů teras.

Obrázek

Obrázek

mirek12

Re: Dřevo nebo plast?

Příspěvek od mirek12 » čtv 29. bře 2018 7:40:55

Jak je to prosím s blednutím barvy? Zůstane to pořád stejné?

Odpovědět